Turizm

Yelten Cami Önü

Cami önü diğer adıyla Meydan yeltenin kahvehanelerinin olduğu pazarın kurulduğu yerdir.Köy halkı genellikle boş vakitlerini buralarda değerlendirir.

Yelten'de Bayram

Yeltende milli bayramların kutlandığı Asker uğurlamalarının yapıldığı yerdir aynı zamanda bu park.

Yelten İlköğretim Okulu

Okulumuz 1977-1978 Öğretim yılında Yelten Ortaokulu olarak belediyenin sağlamış olduğu binada eğitim ve öğretime başlamıştır. Daha sonra 1985 yılında kasaba halkından Halil Dal,Bekir Dal ve Ümmet Dal kardeşler ve köy halkının vermiş olduğu arsa üzerinde ortaokul inşatına başlanmıştır Okuluymuz 21.07.1997 tarihinde kasabamızda bulunan Yelten ilkokulu ile birleşerek Yelten Dallar İlköğretim Olukulu olarak adını almış

yelten Parkı

Yelten meydanında özel günler için kutlama yapılan park ,eski belediye başkanlarımızdan MEHMET AVCU tarafından yaptırılarak hizmete sokulmuştur.Kendisini Rahmetle anıyoruz.

Komşu Köy Yeşilyayla

Yelten kasabasına en yakın köy Yeşilyayla adıyla bilinen köydür.Yeşil yaylayı biraz geçince Çomaklıya gelirsiniz.Yeşilyayla adından da anlaşılacağı üzere Fazlasıyla ağaçlık ve doğal güzelliği olan bir köy.Belenköy ve andiya köylerinin birleşmesi ve adının yeşilyayla olarak değiştirilmesiyle oluşmuştur.

yelten Göleti

Yelten Göleti dağlardan gelen kar suyunun önüne yapılan setten oluşturulmuş yapay bir göldür. Tarım arazileri bu göletten sulanır.Ayrıca çeşitli balıklarda bu gölde yetiştirilmektedir